O Firmie Oferta Galeria Referencje Sklep Oferty Specjalne Kontakt

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIę Z WYBRANYMI GATUNKAMI DRZEW ORAZ OKLEIN Z CAłEGO śWIATA. MAMY NADZIEJę żE CHOć TROCHę PRZYBLIżY TO PAńSTWU PIęKNY, NATURALNY śWIAT DREWNA:


Akacja Jest drzewem dosyć wysokim, o drobnych liściach ułożonych wzdłuż gałązek. W zależności od gatunku, przybiera różne odcienie żółtawo – orzechowego koloru. Posiada bardzo wyraźne i grube słoje. Odporna na wpływy atmosferyczne oraz szkodliwe działanie grzybów. Ze względu na swoją giętkość wykorzystywana jest w domostwie i przemyśle.
Brzoza Jest bardzo wysokim a zarazem wąskim drzewem, mającym twardą, sprężystą i nie łupliwą strukturę. Przydatna głównie w meblarstwie (giętkie i krzywe elementy), a także w tokarstwie. Chorobliwe narośla – czeczotka wykorzystywana jest do wyrobów galanteryjnych.

Buk Długowieczne, grube i wysokie drzewo, występujące głównie w południowej Polsce. Przechowywane w odpowiednich warunkach (stała temperatura, suchość) jest trwałe. Przybiera barwę czerwoną, a niekiedy brunatną. Bardzo dobrze przyjmuje lakier i politurę, dając się przy tym odpowiednio nasycać, dlatego stosowany jest głównie w meblarstwie.
Dąb Długowieczne drzewo, które jest bardzo trwałe, mocne i wytrzymałe. Posiada jasnobrunatną barwę. Poddane działaniom wody zyskuje kolor ciemnego hebanu, a przy tym dodatkowo twardnieje. Występują dwie jego odmiany. Dąb pospolity, występujący głównie w Polsce, oraz dąb bezszypułkowy odznaczający się nieco jaśniejszą barwą. Oba wykorzystywane są w meblarstwie, stolarstwie, budownictwie. Kora tego drzewa zawiera garbnik i kwas galasowy, który używany jest do garbowania skór.
Doussie Drewno doussie pozyskiwane jest z zachodniej i środkowej Afryki. Cechuje je piękna kolorystyka - miodowo-brązowa lub pomarańczowo-złota - i wyraźny rysunek słojów. Doussie należy do gatunków twardych, o bardzo wysokiej naturalnej odporności na kwasy, wodę oraz gnicie. Drewno jest łatwe w obróbce, lekkie do cięcia i skrawania, dobrze się skleja i lakieruje wszystkimi lakierami stosowanymi w przemyśle meblarskim i stolarki drzwiowej oraz jest odporne na działanie chemikaliów.
Iroko Iroko występuje w zachodniej, środkowej oraz wschodniej Afryce. Ciekawa struktura, kolor i podobieństwo do drewna teakowego sprawiają, że jest to gatunek bardzo poszukiwany. Iroko jest drewnem zróżnicowanym kolorystycznie, począwszy od koloru miodowego, przechodzi w oliwkowy aż do czekoladowego brązu. Właściwości techniczne surowca są wysokie. Drewno jest twarde, odporne na działanie wody, o dużej naturalnej trwałości. Podobnie jak doussie, jest łatwe w obróbce, lekkie do cięcia i skrawania, dobrze się skleja i lakieruje wszystkimi lakierami stosowanymi w przemyśle meblarskim oraz stolarki drzwiowej. Charakteryzuje je wysoka światłoczułość.
Mahoń Rośnie w Indiach, Afryce i Ameryce Środkowej. Bardzo trwały niezależnie od warunków klimatycznych. Podziwiany ze względu na czerwono-brunatną barwę. Jest materiałem bardzo drogim, dlatego stosuje się go do wyrobu eleganckich, kosztownych mebli.
Orzech Czarny Niezwykle mocne, trwałe i odporne na warunki klimatyczne drewno, a przy tym sprężyste. Ma barwę ciemnobrunatną z odcieniem fioletowym. Dzięki swoim właściwościom ma szerokie zastosowanie w rzemiośle i przemyśle.
Palisander Twarde, brazylijskie drewno o niezliczonej ilości barw: od bieli, przez czerwienie i fiolety, aż do czarni. Stosowane do wyrobu małych elementów w meblarstwie.
Sosna Drewno o barwie czerwono-brązowej i bieli żółtawej. W przekroju porzecznym widoczne drobne przewody żywiczne, przez co staje się odporne na działanie wilgoci. Jest drewnem miękkim, lekkim, o pięknym rysunku i zapachu. Stosowane głównie w ciesielstwie i stolarstwie budowlanym.
Teak Indyjska dębina ma brunatne drewno z odcieniem czerwonym. Jest twarde i nie ulega wpływom zewnętrznym. Bardzo kosztowne, stosuje się do luksusowych wykończeń wyrobów meblarskich.


» biały dąb amerykański

» czereśnia amerykańska

» czerwony dąb amerykański

» jesion biały amerykański
 
» klon amerykański

» orzech amerykański
 » acajou

» afromosia

» amazaque

» anegre

» badi

» bambus karmelowy

» bambus natural sztorc

» bambus naturalny

» bariole

» bloodwood

» boire

» bubinga skraw. obwodowe

» bubinga skraw. płaskie

» czeczot orzech

» czeczot topola

» dibetou

» heban mekkasar

» iroko

» jabłoń indyjska

» jatoba

» koto

» lace wood

» macore

» mahoń afrykański

» mahoń piramida

» merbau

» okume

» orzech biały bolivia

» orzech zielony bolivia

» padouk

» santos roza

» sapely

» sosna

» sosna Karolina

» teak

» toona
 
» wenge afrykańskie


» zebrano

 »
brzoza

»
buk europejski

»
buk parzony

»
czereśnia europejska

»
dąb europejski

»
jesion

»
olcha europejska

»
orzech

»
wiąz