O Firmie Oferta Galeria Referencje Sklep Oferty Specjalne Kontakt
ZANIM KUPISZ

1. Drzwi wewnętrzne zawsze montowane są w wewnętrznych ścianach budynków - nie dobieraj ich więc do koloru okien lecz raczej do stylu wnętrza Twojego mieszkania- głównie podłogi, ścian, mebli, itp. Rama okienna ma jedynie kilka centymetrów szerokości a poza tym i tak zwykle zakryta jest firankami lub żaluzjami. Każde drzwi natomiast to ok. 2m2 powierzchni mającej olbrzymi wpływ na styl każdego wnętrza.

2. O doborze drzwi wewnętrznych pomyśl przed układaniem podłóg. Połączenia różnych materiałów użytych na podłogi powinny przebiegać pod skrzydłem drzwi. W innym przypadku wygląda to źle.

3.
Długo przed wyborem drzwi upewnij się, że wszystkie otwory drzwiowe będą miały tę samą wysokość a mury jednakową grubość. Murarze często popełniają tu błędy a wtedy drzwi muszą być skracane i w efekcie mają różne wysokości co również wygląda fatalnie.

4.
Pomyśl o właściwym doborze wersji pełnych i przeszklonych. Zawsze jest to wybór pomiędzy doświetleniem a wyciszeniem pomieszczeń (drzwi przeszklone są "głośniejsze"). Pamiętaj o zastosowaniu szyb bezpiecznych jeśli stanowią one duże powierzchnie, szczególnie w pomieszczeniach odwiedzanych przez Dzieci.

5. Tak zaplanuj rozmieszczenie kontaktów, aby klamka drzwi była po tej samej stronie a jednocześnie tak zamontowane drzwi otwierały się prawidłowo, tzn. nie wbrew kierunkom komunikacyjnym, ustawieniu mebli czy też. na środek pomieszczeń. Zwróć również uwagę aby skrzydła otwartych drzwi nie kolidowały ze sobą.

PRZY ZAKUPIE

1. Wybieraj pewne, wiarygodne Firmy o długiej i sprawdzonej historii. Nie kieruj się wyłącznie ceną bo później i tak słono zapłacisz za błędy na tym etapie.

2.
Dopilnuj aby zawarta umowa zawierała dokładnie sprecyzowany model wybranych drzwi, rodzaj użytych materiałów i okuć jak również termin dostawy. Zdarza się, że nieuczciwi producenci oferują wyroby wykonane w najtańszych technologiach jako "z górnej półki". Wygląd zewnętrzny drzwi może być wówczas identyczny, ale trwałość i jakość już nie.

3.
Upewnij się co do szczegółów przyszłego montażu. Źle zamontowane drzwi to brak satysfakcji z ich zakupu oraz kłopoty w przyszłości. Dopilnuj aby pomiarów dokonał przedstawiciel dostawcy drzwi na własną odpowiedzialność lub przyszły montażysta.

4. Jeśli Sprzedającym Ci drzwi jest lokalny Dealer Producenta, sprawdź czy oferowany wyrób faktycznie pochodzi z tej fabryki. Na rynku jest wiele firm "podrabiających" drzwi znanych marek, często pomimo zastrzeżenia wzorów.

PO KUPIENIU

Pamiętaj, że drzwi drewniane dają dużo radości estetycznej ale wymagają też odpowiedniego traktowania. Ich powierzchnie powinno się pielęgnować właściwymi środkami przeznaczonymi do mebli, powinno się unikać bezpośredniego, nadmiernego kontaktu z wodą. Stała wilgoć w pomieszczeniu wogóle nie jest wskazana. Powierzchnie lakiernicze a nawet powłoki oklein mogą ulec uszkodzeniu przy stosowaniu np.szorstkich materiałów przy ich myciu lub twardych przedmiotów. Pamiętaj również, że wiele oklein z biegiem lat ulega ściemnieniu. Jest to normalne zjawisko. W przypadku poważnych uszkodzeń zawsze korzystaj z pomocy doświadczonych ekip, dających gwarancję że drzwi nie zostaną jeszcze bardziej zniszczone.